O nauce języków…

No Comments

Jak często „zaczynaliście” naukę języka obcego? Chyba wielu z nas miało wrażenie, że jest się wciąż na poziomie dla początkujących. A gdyby tak pomyśleć, ile języków chcieliśmy poznać, ale po kilku lekcjach sobie odpuściliśmy… to też kilka takich historii byśmy sobie przypomnieli. A może to prawda, że trzeba mieć talent do języków? Też tak usprawiedliwialiście swoje niepowodzenia? A gdyby był sposób, żeby nauczyć się tych języków… gdyby tak dobrze mówić, przynajmniej po angielsku? Albo znać dwa języki… Albo jeszcze więcej i żeby mieć jakiś klucz do nauki języków… To nie muszą być tylko marzenia. Dzisiaj dysponujemy wieloma sposobami na skuteczną naukę.

Jeśli naprawdę nam zależy, to nauka języka może być bardzo przyjemna. Wielu z nas jest zaniepokojonych faktem, że przyswajanie nowego słownictwa wymaga wyjątkowo dobrej pamięci. I też niewielu z nas odpowiada nauka „kucia na pamięć”. To jak to jest z tą pamięcią? Bo przecież języków uczą się różni ludzie, również z bardzo zwyczajnymi i przeciętnymi umiejętnościami zapamiętywania. To prawda, że niektórzy uczą się szybciej a niektórzy wolniej. I nie ma w tym nic złego. Tak jest z nauką czegokolwiek a nie tylko języków obcych. Wszystko zależy od podejścia, naszej motywacji, naszych przekonań i odczuć oraz metod nauki.

Jedną z metod jaką ja oferuję w swoich kursach jest trening pamięci. Kolejny element „układanki” to wykorzystywanie wiedzy z zakresu psychologii poznawczej. I mam też jeden taki sekret, który przedstawiam w swoich lekcjach. Jest to szeroko pojęte wykorzystywanie energii, którą mamy w sobie. Wiem, że to brzmi szalenie a ponadto mnóstwo osób opowiada wciąż o energiach i kojarzymy to zjawisko z mistycyzmem lub rozwojem duchowym. Jednak ja takiej wiedzy używam m.in. do tak pragmatycznej rzeczy jak nauka języków. Nie każdego interesuje taki temat i nie każdy z tego musi korzystać. Ale wiedzę taką przekazuję i wplatam informacje na temat pracy z energią w swoje lekcje języków obcych.

Z czystym sercem polecam moje metody nauki języków i gorąco zapraszam na moje kursy.

Pozdrawiam,

Monika

ZAMÓW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *